День Білої стрічки у Маріуполі

17 грудня 2018

Колегіум Анни Ярославни Схід організував в Маріуполі в Центрі сучасного мистецтва ім А.І.Куінджі День Білої стрічки.

Спочатку для всіх відвідувачів відкрили виставку картин «Відчуття Свободи», яка демонструвалась у Верховній Раді України. В експозиції присутні картини відомих художників України (23 картини).

Потім відбулось спілкування з жінками міста та представниками ЗМІ голови Білої Стрічки в Україні  Мудрої Вероніки, презентація міжнародного руху Біла Стрічка з протидії явищам гендерно-зумовленого насильства щодо жінок та показ мотиваційних відео, створених спільно з Національною Поліцією України та за участю відомого футболіста Андрія Шевченко – амбасадора Білої Стрічки в Україні.

Довідка:

З 25 листопада по 10 грудня в Україні і світі проходила міжнародна акція “16 днів протидії насильству щодо жінок”, яка починається щорічно з 25 листопада із Міжнародного Дня Білої Стрічки, як світового символу протидії насильству щодо жінок.

Біла Стрічка – найбільша в світі ініціатива чоловіків на підтримку жінок, міжнародний символ активізму проти домашнього та гендерно-зумовленого насильства щодо жінок та безпечного материнства. Рух започатковано чоловіками в Канаді в 1991 році.

Представництва Білої Стрічки (White Ribbon) існують у понад 60 країнах світу, в тому числі і в Україні. Біла Стрічка символізує особисту присягу ніколи не вчиняти, не замовчувати та не виправдовувати насильства щодо жінок.

Білу стрічку в знак солідарності вдягають Девід Бекхем, сер Пол Маккартні, Франсуа Піно, Гаррі Стайлз, Сальма Хайєк, Стелла Маккартні, Кара Делевінь, Наомі Кемпбел, Белла Хадід, Лів Тайлер та інші.

Біла Стрічка з’явилася в Україні в 2014 році після подій Революції Гідності на Майдані. Громадська організація «Біла Стрічка Україна» змогла значно активізувати свою діяльність з грудня 2017 року – з моменту прийняття нового Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству».

        У зв’язку з цим з 4 по 7 грудня 2018 року у Верховній Раді України проходила виставка картин під назвою «Відчуття Свободи», приурочена до Міжнародного Дня Білої Стрічки за підтримки народного депутата України Сергія Тарути.