Новини

1 лютого 2019 року, Колегіум Анни Ярославни Схід провів у Маріуполі круглий стіл на тему «Адженда з реінтеграції Сходу України». У обговоренні взяли участь громадські діячі, представники науки та бізнесу. Тема реінтеграції є соціально болючою, але обговорювалась на такому рівні вперше. Тому дискусія вийшла активною та жвавою. Учасники наголосили на тому, що такі ініціативи можуть призвести до позитивних соціально-економічних змін у регіоні та громадах.

Найбільш актуальними стали наступні теми:

  • Умови реінтеграції, розвиток кадрового потенціалу для покращення інвестиційної привабливості, розвиток логістики регіону.
  • Визначення сценаріїв реінтеграції при різних умовах її здійснення.
  • Залучення до процесу як експертів з підконтрольної Україні території, так і переміщених осіб.
  • Реінтеграція не тільки територій, але й людей.
  • Прогалини громадської активності, робота над збільшенням позитивного сприйняття внутрішньо переміщених осіб у суспільстві та покращення їх життя через підвищення стандартів життя в регіоні в цілому.

Учасники обговорення відзначили важливість ретельного обговорення проблем та болей регіону для формування візії та наступних кроків. Наразі Колегіум Анни Ярославни Схід та громадськість окреслює алгоритм співпраці та планує проведення низки наступних дискусій.

КАЯ Схід запрошує представників громади, бізнесу та громадських організацій регіону та України в цілому до активного обговорення питання реінтеграції Сходу України. Дати наступних круглих столів будуть анонсовані на сторінці Колегіуму в Facebook та на сайті.