Колегіум організував в Маріуполі чотирьох денний пленер талановитих молодих художників з різних міст Донецької області. Але цей пленер особливий тому, що всі учасники – це абітурієнти Маріупольської філії Нацiональної Академiї Образотворчого Мистецтва і Архітектури – 2019. Художники знайомляться з різнобарвним Маріуполем, створюватимуть ескізи морських, промислових, історичних місць Приазов’я. Можливо, що серед робіт талановитих хлопців та дівчат з’являться шедеври, що потім стануть частиною ювілейної виставки до 240-річчя міста Маріуполь.
На базі комплексу “Акварель” юні майстри та майстрині не тільки брали участь у майстер-класі від професійних художників, а й отримали корисні знання про подальше продовження свого мистецького шляху під крилом Маріупольської філії Нацiональної Академiї Образотворчого Мистецтва і Архітектури. Учасники мали можливість у неформальній обстановці провести час з кваліфікованими викладачами НАОМА та експертами у галузі мистецтва – зав. кафедрою живопису Соловей Олесєм Васильовичем.
Викладачі художніх шкіл та шкіл мистецтв мали можливісь дізнатись від головного спеціаліста відділу мистецької та художньої освіти Міністерства культури України Ілони Тимошенко, що зроблено Мінкультури за останній час для мистецьких шкіл.