Урочисте відкриття Музею просто неба «Обереги України» в Маріуполі

22.11.2018р.

Колегіум організував урочисте відкриття Музею просто неба “Обереги України”
Музей просто неба “Обереги України” – це проект, який реалізувався за фінансової підтримки Українського культурного фонду.
Виконавець проекту – Маріупольська організація Національної спілки художників України, головний партнер з організації та співфінансування – громадська організація «Колегіум Анни Ярославни Схід», партнери – Маріупольська міська рада та Старосамбірська міська рада.
Проект реалізовується в містах Маріуполі (Донецька обл.) та Старому Самборі (Львівська обл.). Маріуполь та Старий Самбір є прикордонними містами країни на сході та на заході нашої держави, відстань між якими більш ніж півтори тисячі кілометрів.
Протягом всього жовтня відомі митці з різних регіонів України працювали з маріупольським металом та створили міські скульптури – арт-об’єкти для облагородження громадського простору.
Металеві інсталяції, виготовлені в Маріуполі, місті форпості країни, символізують обереги, які, завдяки своїм захисним властивостям, роблять країну невразливою до загроз, приносять мир та щастя.
Цей проект закріплює українські культурні особливості у монументальних витворах мистецтва, пробуджує зацікавленість історією країни, пропагує вподобання та цінності українства, відроджують самобутність українського народу.

Проект музей просто неба “Обереги України” – унікальна ініціатива громадських організацій зі Сходу України, що поклали собі за мету популяризувати сучасне українське монументальне мистецтво задля укріплення довіри, співпраці та розвитку культурної ідеї.
Запрошуємо представників ЗМІ висвітлити створення скульптур для музею “Обереги України”.
Довідка
Художній керівник проекту: Сергій Бараннік (Маріуполь) – заслужений художник України, керівник Маріупольської організації Національної спілки художників України. Учасник міжнародних виставок та пленерів у Польщі, Іспанії, Туреччині, Китаї, Литві, Греції, Німеччині, Франції. Художник створив свої особливі знакові рішення в картинах та виражає своє натхнення у стилі постмодернізму.
Учасники проекту – скульптори:
1. В’ячеслав Гутиря (Краматорськ) – заслужений художник України, член Національної спілки художників України. Учасник всеукраїнських та міжнародних мистецьких виставок у Краматорську, Києві, Парижі, Будапешті, Донецьку, Барселоні. Базує своє мистецтво на міфах та легендах українського степу.
2. Володимир Харакоз (Маріуполь) – член Національної Спілки художників України та активіст грецького національного руху. Учасник міжнародних виставок та пленерів у Греції, Литві, Німеччині, Італії, Франції. Роботи живопису загалом абстрактні, але в монументальній скульптурі вимальовується предметний стиль.
3. Сергій Полуботько (Івано-Франківськ) – член спілки майстрів України, голова громадської організації “Свято Ковалів”. Засновник Міжнародного ковальського фестивалю “Свято Ковалів” у місті Івано-Франківську. Учасник міжнародних виставок та конференцій у Чехії, Великій Британії, США, Австралії, Бельгії, Франції, Литви та Австрії. Працює в постмодерному сучасному ковальстві.
4. Олена Додатко (Олександрія) – українська скульпторка, випускниця Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Неодноразова учасниця міжнародних симпозіумів у Туреччині, Єгипті, Польщі. Олена працює з металом, каменем, деревом, керамікою у локанічних та простих формах, традиційних та новаторських техніках.
5. Костянтин Синицький (Київ) – член Національної спілки художників України, викладач Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури. Багаторазовий учасник всеукраїнських та міжнародних симпозіумів у Хорватії, Південній Кореї, Китаї. Працює з металом, бронзою, каменем, втілюючи у формі фігуративний символізм.
6. Євген Овчаренко (Маріуполь) – член Національної спілки художників України, знавець ручної ковки. Працює виключно з металом у різноманітних жанрах – від реалізму до авангарду.
7. Василь Татарський (Київ) – член Національної спілки художників України. Учасник всеукраїнських та міжнародних симпозіумів та виставок у Франції, Угорщині, Туреччині, Ізраїлі, Чехії, Єгипті, Монако та Хорватії. Роботам притаманні округлі форми, що виражають колесо життя, плинність часу та безперервний рух.
8. Даніїл Немировський (Київ)- член Національної спілки художників України, випускник Національної академії образотворчого мистецтва і архітектури, учасник мистецьких виставок та пленерів в Іспанії, Каталонії, Франції та Польщі. Працює у різних традиційних та нових художніх техніках, поєднує формальні пошуки із критичними спостереженнями за життям сучасного суспільства.
9. Вадим Лановий (Маріуполь) – член Національної спілки художників України. Неодноразовий учасник всеукраїнських трієнале живопису в Чернівцях та Києві, міських виставок у Маріуполі. Працює у реалістичному стилі з елементами декоративності, визначаючи його як фолк-модерн.

 

[googleapps domain=”drive” dir=”file/d/1BNxRSgfMW_p8Oh59WJ1Jk1BafknTuQNf/preview” query=”” width=”1500″ height=”1400″ /]