Діти – фантастичні архітектори свого міста, це ми знаємо тепер точно. Десятки образів, десятки мрій та алегорій в ескізах для ковальських скульптур. . Організатори – Колегіум Анни Ярославни Схід експромтом зібрали докупи витвори учнів шкіл мистецтв Маріуполя, Мангуша, Сартани, художньої школи та ПДТУ(спеціальність “архітектура та містобудування) та запросили до експертної ланки міських художників та скульпторів, мистецтвознавців та культурологів, щоб публічно відібрати найкращі. І саме вони – найкращі, відзначені експертами та громадою, вже відправлено в Національну спілку ковалів в місто Івано-Франківськ. Там майстри національного масштабу чекали на них ще з листопада минулого року. Саме тоді голова Національної спілки ковалів Сергій Полуботько запропонував маріупольським маленьким художникам створити ескізи для металевих скульптур, втілити в них ті образи, які б вони хотіли бачити навколо себе в міському просторі – в своїх житлових двориках, парках та дитячих майданчиках. Так Колегіум Анни Ярославни Схід розробляє новий інноваційний арт-проект для Маріуполя – «Ковальський парк дитячих мрій». І зовсім скоро запропонує його Українському культурному фонду.В проекті беруть участь дожньої школи, Маріупольської школи мистецтв, Мангушської художньої школи, художнього відділення музичної школи с. Сартана, ПДТУ(спеціальність Архітектура та містобудування);
-експерти – Тетяна Булі (Директор музею ім. А.І.Куінджи), Марина Черепченко (Художник), Оксана Стоміна (Поетеса), Світлана Холодинська (Культуролог), Наталля Кібкало (Центральна міська бібліотека ім. В.Г.Короленка “Мобільна Галерея”), Кас’яненко Людмила (Директор дитячої художньої школи ім. А.І.Куїнджі), Волкова Ірина (Галерея ім. А.І.Куїнджі);
– Маріупольська Національна спілка художників – Бараннік Сергій, Харакоз Володимир, Овчаренко Євг;
– Спілка майстрів кузнечного мис/   тецтва України – Полуботько Сергій;
– Маріупольська філія Національної академії образотворчого мистецтва та архітектури–
Батичко Галина, Степан Янковский.
Також виставку відвідали та відмітили важливість подібних ініціатив Директор департаменту культурно-громадського розвитку Тріма Діана та заступник міського голови м.Маріуполь Кочурін Олександр.
Особливо дякуємо за вдохновенну співпрацю та ентузіазм Голові міської секції викладачів відділень та спеціалізованих класів образотворчого містецтва шкіл естетичного виховання Маріупольского методичного об’єднання Макаренко Любові Васілівні.
Колегіум Анни Ярославни Схід разом з культурним активом міста працює над тим, щоб зробити дитячі мрії реальністю та побудувати таке культурне середовище в місті, в якому хотілося б жити і творити.

Маріупольське телебачення  Новини Маріуполя Новини Сартани Новини культури